Egyszer volt, hol nem volt, egy akkora faluba, mint az én hüvelykujjam, bizony, akkorába, élt, lakott egy ifjú, de magabiztos király. Őt úgy hívták, hogy Artúr. Artúr király. Almás Artúr. Nagyon szerette az almákat. Almás Artúr volt ennek a királynak a neve.
A koronázási nap előtt valaki hirtelen belopakodott Artúr király kastélyába, és ellopta Artúr király koronáját. Még én se tudom, hogy ki volt ez a lény. Artúr király egyedül ment megkeresni. Már hetedhét országon is túl járt, de a titokzatos fehér, repülő, ciromsárga csőrű lényt még nem találta meg. Így bandukolt városról városra, szigetről szigetre, és végre megtalálta. Egy tenger partján lévő pálmafán helyezkedett éppen el. Felkiáltott neki:
A sirály lenézett Artúr királyra, fejét vakargatva nevetett rajta:
„Na, jó. Ha nem jössz le, akkor én megyek fel tehozzád.” – gondolta magában a király, és felkapaszkodott a hatalmas pálmafára. Viszont a sirály átrepült egy másik pálmafára.
Telt, múlt így az idő. Nem akarta volna a királynak a koronáját visszaadni.
Bizony, másnap el is mentek a király koronázási napjára. Elmentek, András, a sirály is ott volt. Bizony ám, ott volt, épp a királyi koronába tette volna a tojásait.
Ez így történt. Bizony, én is ott voltam a lakodalomba. Én is ittam, én is ettem, jól mulattam, le nem késtem semmiről se. Ez így történt, ahogy én elmeséltem, mert én is ott voltam, bizony ám, ott voltam.
Itt a mese vége, sirályozzatok el véle, bele, a királyos közepébe.
|